Zalecenia dotyczące postępowania z PIP

Czy jesteś w PIP? Oto jak sobie z tym poradzić

Byłem wcześniej w planie poprawy wydajności (PIP) i właśnie wczoraj dostałem 90 dni na poprawę lub zwolnienie z pracy. Szczerze mówiąc, uwielbiam moją pracę, ale mój szef ma słabą percepcję mnie i nie uważam, że sytuacja jest zła. Nadal się nad tym zastanawiam ...

Mam tytuł magistra i licencjata z inżynierii, więc jestem na 70% pewna, że ​​mogę znaleźć nową pracę, ale miałem pytanie dotyczące zerwania. Czy sądzisz, że powinienem starać się o odprawę i czy będą jakieś?

Czy powinienem zrezygnować, ponieważ całkowicie się nad tym zastanowiłem i trochę niepokoję, jak przyszli pracodawcy to zobaczą?

Odpowiedź działu zasobów ludzkich:

Co możesz zyskać, rzucając teraz? Nie będziesz uprawniony do bezrobocia. Nie będziesz mieć wypłaty, gdy szukasz nowej pracy. A rezygnacja bez nowej pracy nie ułatwi polowania.

Każdy rekruter lub menedżer ds. Zatrudnienia, który nie jest tak głupi jak skała (wprawdzie niektórzy są głupi jak skały), powie: "Dlaczego odszedłeś z pracy bez nowego w kolejce?" A ponieważ zadzwonią do twojego byłego pracodawcy w celu uzyskania referencji, dowiedzą się prawdy. Więc lepiej powiedz im prawdę.

Innymi słowy, rzucenie palenia rozwiązuje tylko twoje własne problemy emocjonalne związane z koniecznością radzenia sobie z szefem, który ma niską percepcję Ciebie. Oczywiście, szef, który nie myśli, że jesteś zdolny do wykonania, może sprawiać trudność, ale trudność to nie to samo, co niemożliwe.

Oto moja rekomendacja: pozostań w pracy, aktywnie poszukuj nowej i aktywnie staraj się spełnić warunki PIP. Ponieważ twoja firma ma oficjalny program PIP, jest bardzo mało prawdopodobne, że twój szef będzie w stanie podjąć decyzję o samodzielnym rozwiązaniu ciebie.

Jak radzić sobie z PIP

Oto jak radzisz sobie z PIP:

Zobacz PIP jako błogosławieństwo. Często zdarza się, że szef określa dokładnie to, czego oczekuje od ciebie . PIP usuwa z tego wszelkie domysły. Twój szef spisał wszystkie swoje oczekiwania.

Jeśli je spotkasz, jest mało prawdopodobne, że cię zwolnią. Możesz już nie chcieć tam pracować, niezależnie od tego, ale przynajmniej będziesz miał pracę, gdy patrzysz.

Utwórz arkusz kalkulacyjny ze wszystkim, co musisz zrobić. Weź swój dokument i otwórz program Excel. W jednej kolumnie zestawienie każdego pojedynczego oczekiwania z PIP. Po drugiej stronie listy każdego tygodnia okresu PIP. Co tydzień zapisuj, co zrobiłeś w tym celu, wraz z datą i godziną, kiedy to zrobiłeś.

Z kilkoma wyjątkami powinieneś mieć co tydzień na każdym polu. Na przykład, jeśli jednym z celów PIP jest sprzedaż produktu o wartości 10 000 USD każdego miesiąca, spisz co tydzień, ile sprzedałeś

Jeśli jednym z celów PIP jest lepsza komunikacja ze współpracownikami, zapisz każde spotkanie twarzą w twarz ze swoim. Zapisz wszelkie problemy rozwiązane za pośrednictwem poczty e-mail. Lub, jeśli trzy razy podążyłeś za Jane z księgowości, a ona nie skontaktowała się z tobą, zapisz ją.

Celem jest udokumentowanie wszystkiego. Problemy z komunikacją są często częścią PIP, ale szef nie widzi całej komunikacji, którą robisz, kiedy nie stoi tam, obserwując twój każdy ruch.

Pisząc to wszystko, nie może zaprzeczyć, że się komunikujesz.

Wierz swojemu szefowi. Tak wielu ludzi staje się defensywnych i nie wierzy w szefa. "Nie mam problemu z moją postawą! To ona ma problem!" Nie ma znaczenia, czy twój szef jest poza jej rocker, ona nadal jest szefem. Jeśli więc mówi, że masz z czymś problem, lepiej zachowuj się tak, jakbyś to robił.

Chociaż prawdą jest, że bycie na czas lub posiadanie czasu na twarz nie jest konieczne w przypadku wielu zadań wymagających zwolnienia , jeśli jest to ważne dla twojego szefa, lepiej upewnij się, że jest to dla ciebie ważne. Opuść swój dom 30 minut wcześniej, jeśli frekwencja jest jednym z twoich problemów.

Przejdź przez biuro, aby porozmawiać z kimś, zamiast wysyłać e-maile, jeśli czas na spotkanie jest ważny dla szefa. Jeśli twoja postawa jest oznaczona jako problem, poproś o konkretne przykłady, a następnie napraw te rzeczy.

Praca nie jest miejscem, w którym można wyrazić swoją indywidualność. To miejsce, w którym robisz to, co mówi twój szef, żebyś zarabiał.

Regularnie spotykaj się ze swoim szefem i arkuszem kalkulacyjnym. Szefowie powinni regularnie spotykać się z Tobą, gdy jesteś w PIP, ale czasami zapominają. Upewnij się, że planujesz regularne spotkania, jeśli tak nie jest. Jest to absolutnie kluczowe dla Twojego sukcesu.

Nie chcesz spędzić 90 dni, pracując nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, rozmawiając twarzą w twarz z ludźmi tylko po to, aby dowiedzieć się, że twój szef naprawdę ma na myśli, że chce, abyś pracował nad tonem dostawy, kiedy rozmawiasz z innymi. Tak, powinna być jawna w PIP, ale czasami szefowie też nie są świetni w komunikowaniu się.

Trzymaj HR w pętli. Jest to rzadka firma, która ma program PIP, który nie obejmuje osoby z działu HR. Upewnij się, że trzymasz ją również w pętli.

Pracuj ciężko. Nie poddawaj się. Wiem, że to trudne, ale proszę, nie poddawajcie się. Doprowadzi to do dalszego uszkodzenia twojej reputacji.

A co z odprawą Severance Pay?

Odprawa nie jest wymagana w takiej sytuacji. Niektóre firmy zaoferują ci je, ale wielu nie. W końcu to twój problem jest problemem. Tak więc, nie starajcie się o odprawę, ale starajcie się o wypłatę.

Pamiętaj, że możesz wciąż szukać nowej pracy, nawet gdy jesteś w PIP i nie jesteś zobowiązany do pozostania, gdy znajdziesz nową pracę, ale rezygnacja bez nowej pracy w kolejce nie ułatwi ci życia.

Uwaga: Porozmawiaj ze swoim szefem, aby wiedzieć, jak długo firma oczekuje, że PIP będzie trwał. Aktualną poradą prawną dla pracodawców jest to, że nie określają one czasu, jaki pracownik musi wykonywać w PIP.

Pozwala to pracodawcy na podjęcie działań w celu zwolnienia pracownika w ciągu dwóch tygodni, jeśli pracodawca nie zauważy znaczących postępów. W twoim przypadku musisz wykazać wczesny i znaczący postęp.