Jaki jest maksymalny wiek do zdobycia w wojsku?

Maksymalne wymagania wieku do dołączenia do wojska

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, na jakie zwracają się osoby rekrutujące, są maksymalne limity wiekowe, które można wykorzystać w służbie wojskowej. Istnieje limit wiekowy, który dyskwalifikuje niektóre grupy wiekowe z przystąpienia do wojska. Jednak limit wieku jest wyższy, niż myślisz. Jeśli przekroczyłeś ten limit wiekowy, nie kwalifikujesz się do świadczenia usługi. Jeśli jednak nadal będziesz naciskać i udowadniać rekruterom, że twoje doświadczenie i poziom sprawności fizycznej są do przyjęcia, możesz kwalifikować się do zniesienia wieku.

Najczęściej zadawane pytanie jest następujące:

Pytanie: Jaki jest maksymalny wiek, aby zapisać się do wojska?

W Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych maksymalny wiek do zaciągnięcia się dla kogoś, kto nigdy nie służył w wojsku, zależy od oddziału. W przypadku armii maksymalny wiek wynosi 35 lat. W przypadku marynarki wiek odstąpienie od wieku wynosi 34 lata. W przypadku Sił Powietrznych maksymalny wiek dopuszczenia do członkostwa wynosi 39 lat. Marines mają najniższy maksymalny wiek dla regularnej służby wojskowej w wieku 28 lat. Oddziały specjalne działają również w różnym wieku, ze względu na fizyczne wyzwania stawiane kandydatom w porównaniu z regularną służbą wojskową. Ten maksymalny wiek może zostać zniesiony, jeśli rekrut ma wykształcenie, umiejętności i doświadczenie, które wojsko musi wypełnić w swoich szeregach. To samo dotyczy społeczności specjalnych operacji, w których zwolnienia są dostępne, ale tylko w indywidualnych przypadkach i zazwyczaj zatwierdzane lub odrzucane przez komendanta programu selekcji lub menedżera / specjalistę społeczności.

Często zatwierdzane są zwolnienia wiekowe dla osób pracujących zawodowo (prawnych, medycznych, dentystycznych i religijnych).

Odpowiedź: Maksymalny wiek niewykwalifikowanego świadczenia usług zgodnie z prawem federalnym wynosił 35 lat. W 2006 r. Armia zwróciła się do Kongresu o podwyższenie granicy wieku do 44 lat. Kongres nie zatwierdził tej zmiany, ale podniósł maksymalny wiek egzekucji z 35 do 42.

Bez względu na prawo federalne służby wojskowe mogą narzucać surowsze standardy, a wiele z nich ma. Maksymalny wiek dla nieistniejących usług dodatkowych dla każdej usługi wynosi:

Niektóre limity wieku dla specjalnych operacji

Rekruci Navy SEAL muszą mieć od 17 do 28 lat. Istnieje kilka zwolnień dla mężczyzn w wieku 29 i 30 lat, które są dostępne dla bardzo wykwalifikowanych kandydatów. Wnioskodawcy ci muszą udowodnić społeczności marynarki wojennej i marynarki wojennej SEAL, że są warte inwestycji. Zazwyczaj pomagają niecodzienne umiejętności i doświadczenie, ale standardy sprawności fizycznej są utrzymywane w stanie standardowym bez względu na wiek wnioskodawcy. Istnieje również inny wyjątek dotyczący wcześniej zatrudnionych żołnierzy, którzy chcą wstąpić do społeczności SEAL, ponieważ funkcjonariusz może wnioskować o zwolnienie w wieku 33 lat.

Rekruci sił specjalnych armii muszą być w wieku od 20 do 30 lat, ale wymagania fizyczne są wciąż takie same, a rekruci muszą uzyskać co najmniej 260 punktów w teście sprawności fizycznej armii dla grupy wiekowej 17-21 lat.

Jednakże istnieją zwolnienia oparte na umiejętnościach i umiejętnościach żołnierzy ubiegających się o pracę jako wcześniej zatrudnieni lub studenci SFAS z Gwardii Narodowej.

Zniżki wieku są możliwe dla osób z wcześniejszą służbą wojskową . W niektórych przypadkach (szczególnie w operacjach specjalnych) liczba lat służby weterana w służbie służbowej jest odejmowana od granicy wieku w celu ustalenia wieku. Na przykład, weteran z 5-letnim stażem, mający 30 lat, ze złamanym czasem służby, często będzie uważany za 25 i przyznał zwolnienia wiekowe dla niektórych grup w wojsku.

Siły powietrzne PJ / CCT muszą być w wieku poniżej 28 lat. Jednakże, każdy aktywny czas służby może zostać odjęty, aby rekrutacja była możliwa i zgodnie z normami jak wyżej.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat amerykańskich norm pozyskiwania wojsk.