Air Force Aeromedical Evacuation Teams

GDZIEŚĆ W ZABIEGU - Schowana w tej przedniej podstawie jest maleńkim, ale zwartym zespołem medycznym, który niewielu żołnierzy zauważyło. Ale jeśli ktokolwiek z nich zapadnie na poważną chorobę lub zostanie ranny, ci lotnicy szybko staną się ich najlepszymi przyjaciółmi. Będą oni pilnie pilnować potrzeb medycznych swoich pacjentów podczas lotu tysiącami mil do amerykańskiego szpitala wojskowego w Niemczech lub innego tymczasowego szpitala, aby otrzymać opiekę w pełnym wymiarze godzin.

Lekarze są przydzieleni do 320. Ekspedycyjnego Aeromedycznego Eskadry Ewidencji / Naprzód, wyspecjalizowanego zespołu, którego głównym ośrodkiem pracy jest kabina lub ładownia samolotu lecącego na wysokości kilku mil. Wszyscy zostali rozmieszczeni z 375. Eskadry Dochodzeniowej Lotnictwa w Scott Air Force Base, Illinois.

Pięcioosobowy zespół ewakuacji powietrznej składa się zazwyczaj z dyrektora załogi medycznej, pielęgniarki lotniczej, technika medycznego i dwóch techników ewakuacji lotniczej. Zespół wspiera wyznaczonego lekarza i pielęgniarkę lotniczą, którzy uzupełniają zespół transportu lotniczego o znaczeniu krytycznym.

"Moje obowiązki pielęgniarki lotniczej lub dyrektora personelu medycznego to czuwanie nad pacjentem, dbanie o papierkową robotę, upewnianie się, że otrzymuję wszystkie dane pacjenta (dane zapisane na jego wykresie) i przekazywanie wszystkich informacji o pacjencie do następnej osoby, która zajmuje się pacjentem - rodzaj ostatecznego autorytetu dla całej sprawy "- powiedział kapitan.

Paul Simpson.

Technicy AE rozpoczynają każdą misję od rozważenia typu samolotu, z którego będą korzystać, ponieważ różne płatowce wymagają określonych rodzajów sprzętu medycznego i konfiguracji ściółki. Podczas gdy ich podstawowym samolotem jest C-9 Nightingale, który znany jest z widocznego Czerwonego Krzyża na pionowym stabilizatorze, ci medycy są szkoleni, aby wykonać swoją misję na pokładzie samolotów Starlifter C-17 Globemaster III i C-141, lub na komercyjnych liniach lotniczych od flota cywilna rezerwy cywilnej.

Przed wyruszeniem na statek powietrzny muszą "dokonać przeglądu" swojego sprzętu medycznego za pomocą operacji i kontroli kalibracji. W ekwipunku często znajdują się wszystko, od zaawansowanych technologicznie monitorów, butli z tlenem i regulatorów do defibrylatorów - lekarze wiosłujący pod wysokim napięciem stosują w nagłych wypadkach, aby przywrócić lub uregulować rytm serca pacjenta.

"Kiedy wychodzimy na pokład samolotu, patrzymy na to, jak należy go skonfigurować za pomocą tlenu i innych rzeczy" - powiedział Staff Sgt. Chassidy Dority. "Następnie decydujemy, gdzie będziemy umieszczać pacjenta i nasz sprzęt, a gdy wszystko będzie skoordynowane z dowódcą statku powietrznego i kierownikiem ładunku, rozpoczniemy konfigurację samolotu, zwykle do tego czasu, pacjent jest (gotowy do przeniesienia na pokład ), a następnie upewniamy się, że ciągle komunikujemy się z (opiekunem personelu medycznego) i pielęgniarką lotniczą, informując ich o tym, co się dzieje ... "

Chwilę później technicy zabierają swoich pacjentów na pokład, sprawdzają oznaki życiowe i zabezpieczają pacjenta przed startem. Po unoszeniu się w powietrzu, objawy życiowe pacjenta są ponownie sprawdzane, a opieka nad pacjentem trwa przez cały czas lotu.

"Możemy być gotowi na godzinę" - powiedziała Dority.

Wdrożeni lekarze otrzymali pierwszy prawdziwy test misji na bardzo wczesnym etapie ich wdrażania.

"Dostaliśmy naszą pierwszą misję, gdy byliśmy tutaj mniej niż 18 godzin" - powiedział Simpson. Misja polegała na przeniesieniu żołnierza, który doświadczył ostrej reakcji na szczepienie przeciwko ospie.

"Ten facet był naprawdę bardzo chory", powiedział Simpson pacjentowi, u którego zdiagnozowano rodzaj zapalenia mózgu, które może spowodować śmiertelny obrzęk mózgu. Podczas lotu aerovac do Niemiec pięciu lekarzy AE ściśle współpracowało z CCATT, aby utrzymać pacjenta w jak najlepszej kondycji i jak najbardziej komfortowo. W ciągu kilku dni pacjent w pełni wyszedł z choroby.

"Wszyscy pracowaliśmy razem jako świetny zespół" - powiedział Simpson.

Pomimo szans na zbliżającą się wojnę na horyzoncie, a wraz z nią potencjał wielu ofiar, ci rozmieszczeni lekarze twierdzą, że są pewni, że ich trening i doświadczenia dobrze je przygotowały.

"Czuję się bardzo pewny siebie", powiedział Capt. Jeffrey Combalecer, druga pielęgniarka lotów. "Jeśli chodzi o przygotowywanie się do misji taktycznych, robimy to w Scott od lat.

"Pracujemy nad tym od trzech lat" - powiedział - "nie robiąc nic poza treningiem, co roku chodzimy na zajęcia.

Dla mnie jest to powód, dla którego jesteśmy przygotowani na tę misję. "

Staff Sgt. Jason Robbins, technik AE, użył analogii sportowej, aby opisać potencjalną szybką zmianę jednostki w wojenny tryb operacyjny.

"To tak, jakbyśmy przygotowywali się do wielkiej gry, ciągłego treningu" - powiedział. "Po uruchomieniu, trener odciąga Cię od ławki i masz wrażenie, że robisz różnicę.

"To prawdopodobnie najbardziej operacyjne doświadczenie, jakie kiedykolwiek otrzymamy, a my jesteśmy tutaj, tak blisko granicy z Irakiem" - powiedział Robbins. "To tylko kwestia czasu, zanim musisz ... przełączyć się ze środowiska treningowego, do którego przyzwyczaiłeś się, do środowiska, w którym ludzie liczą na ciebie, aby zapewnić dobry poziom leczenia, który będzie niezbędny do utrzymania ich życia i doprowadzić ich do bardziej ostatecznej opieki. "

Robbins i Palmer szybko podzielili się swoimi ulubionymi aspektami stylu życia.

"Koleżeństwo" - powiedział Robbins. "W szpitalach przychodzisz, robisz swoją zmianę, a potem wracasz do domu, ale w aerovacu spędzasz tyle czasu razem, budując koleżeństwo i jest wspaniale."