Jak zostać komikiem telewizyjnym

Czy zawsze zastanawiałeś się, jak zostać komikiem telewizyjnym? Praca pisarza komedii telewizyjnych może być dość lukratywna. Niektórym może to trochę zabraknąć twórczo, ponieważ Twoim zadaniem jest naśladować głosy wcześniej ustalonych postaci.

Powiedziałeś, że pracujesz także codziennie z grupą utalentowanych i zabawnych ludzi, więc jest to również jedna z najfajniejszych prac, jakie kiedykolwiek będziesz mieć! Istnieje wiele sposobów na przełamanie pisarstwa telewizyjnego, ale poniżej przedstawiamy podstawowe kroki, jak zostać komikiem telewizyjnym.

Przestudiuj format TV

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że rozumiesz strukturę komedii telewizyjnej. Niezależnie od tego, czy jest to sit-com (np. "Two and a Half Men", "My Name is Earl") czy dzień dramatyczny (np. "Sex in the City", "Ugly Betty") , pół godziny lub godziny, ty trzeba jasno określić, w jaki sposób show jest podzielony. Czy jest to struktura aktu 2 czy 3? Czy ma wyraźną historię A? Historia B? Biegacz?

Jeśli nie wiesz, o czym tu mówię, możesz zacząć od przeczytania kilku książek o strukturze scenariusza i historii. To pomoże ci zrozumieć podstawy pisania scenariuszy . Powinieneś także zacząć uczyć się, jak powstaje program telewizyjny.

Czym jest producent wykonawczy ? Czym zajmuje się showrunner ? Zrozumienie, w jaki sposób program telewizyjny przechodzi od pomysłu do telewizora, jest dla Ciebie dobrą wiedzą. Gdy masz już pojęcie o tym, jak powstaje program, jak napisany jest scenariusz telewizyjny i jaka jest podstawowa struktura Twojego ulubionego programu, jesteś gotowy na Krok 2.

Napisz "Spec"

Teraz musisz pokazać branży, którą możesz faktycznie napisać, pisząc skrypt "spec" . W ten sam sposób, w jaki artysta lub fotograf ma portfel, autor ma kolekcję próbek, które może pokazać potencjalnemu pracodawcy.

Czym więc jest skrypt "spec"? Technicznie "spec" odnosi się do "spekulacyjnego" skryptu.

Piszecie to za darmo i spekulujecie, że ktoś to przeczyta i zatrudni. Zasadniczo jest to przykładowy skrypt, który jest jedną z istniejących i popularnych komedii telewizyjnych (np. "The Office", "Two and a Half Men" ) lub kawałek oryginalnego materiału, który podkreśla twoją zdolność do tworzenia głosu, sytuacji, postaci i ostatecznie opowiedz historię.

Pamiętaj, że jeśli chcesz być pisarzem komediowym, to, co użyjesz jako scenariusza, powinno być przynajmniej zabawne. Wskazówka: wpisz specyfikację popularnego programu. W końcu nie będzie ci zbyt dobrze pisać epizod komedii telewizyjnej, o której wie tylko garstka ludzi.

Kiedyś było tak, że jeśli chciałbyś być pisarzem komedii telewizyjnej, po prostu napisałbyś spec lub dwa swoje ulubione programy, wyślesz je do agenta i, miejmy nadzieję, zaimponujesz im wystarczająco, by zainspirować ich do wyjścia i znalezienia ciebie. praca pisemna.

Od tego czasu coś się zmieniło i nawet wtedy nie było to takie proste. Branża (czyli potencjalni pracodawcy) jest obecnie znacznie bardziej otwarta na czytanie różnych rodzajów materiałów. Wiele zmian ma związek z faktem, że nie ma tak wielu komedii na antenie, jak kiedyś. Powiedziawszy to, zaleca się napisanie przynajmniej dwóch skryptów: jednego scenariusza popularnej komedii telewizyjnej i jednej oryginalnej koncepcji pilotażowej.

To trochę więcej pracy, ale daje ludziom szansę przekonania się, że można nie tylko odtwarzać głosy postaci i dynamikę fabularną istniejącego spektaklu, ale także tworzyć własne głosy, postacie i opowieści, które są unikalne dla ciebie. Niektórzy autorzy nie zgadzają się na napisanie epizodu z istniejącego programu - ale uważają, że praca, którą właśnie wykonujesz, jest właśnie taka. Jeśli więc pokazujesz ludziom, że możesz to zrobić, znacznie poprawisz swoje szanse na zrobienie tego.

Uzyskaj przydatne uwagi na swoim skrypcie specyfikacji

Zanim opublikujesz scenariusze "hot off the press" w mieście, musisz upewnić się, że są tak dobre, jak ci się wydaje. Znajdź co najmniej trzy osoby, które mogą ci dać "użyteczne notatki". "Użyteczne notatki" to notatki, które pomagają rozwiązywać problemy w skrypcie. Jest to również określane jako konstruktywna krytyka .

Uwaga na temat notatek

Notatka od matki, która mówi ci, jak bardzo podobała się jej scenariusz, nie jest notatką. To jest opinia i, oczywiście, twoja matka to polubi. Szczerze mówiąc, opinie są bezużyteczne. Potrzebujesz kogoś do przeczytania, kto jest trochę bardziej wykwalifikowany, który może podać ci szczegóły na temat tego, co nie działa i dlaczego.

Jeśli nie masz żadnych przyjaciół, którzy są w "biz", to rozważ przekazanie go innemu pisarzowi komediowemu. Chcesz, żeby byli z tobą brutalnie szczerzy. Jeśli opowiadanie nie wydaje się wykonalne, albo mówią, że głosy postaci są daleko, albo twoje żarty nie są wystarczająco zabawne, zważaj na to. Są to "użyteczne notatki", które pomogą ci stworzyć lepszy scenariusz na Twojej drodze do zostania lepszym pisarzem.

Wskazówka dotycząca Notatek

Może próbować usłyszeć, jak ktoś rozrywa twoją pracę. Ale jeśli nauczysz się usuwać jakiekolwiek emocjonalne przywiązanie do swojej pracy i po prostu słuchasz notatek, które są podawane, będziesz w stanie spokojnie rozróżnić, które nuty pomogą ci ulepszyć scenariusz.

Nie uzasadniaj, dlaczego coś zrobiłeś. W rzeczywistości nic nie mów. Po prostu słuchaj notatek, gdy są podawane - użyj tego, co działa dla ciebie i odfiltruj to, co nie. Ale pamiętaj, że jeśli coś nie trafi do twojego czytelnika, to nie pomoże ci wyjaśnić "co masz na myśli". Jeśli to nie działa, to nie działa - pomyśl więc o naprawieniu tego, co może być zepsute.

Spakuj swoje dane i przenieś się do Los Angeles

Niestety, Los Angeles to jedyne miejsce, w którym można być komikiem telewizyjnym. Oczywiście są podobne prace w Anglii i Kanadzie, ale żeby pracować nad 99% wszystkich komedii w amerykańskiej telewizji, Los Angeles jest tam, gdzie trzeba być. W przeciwieństwie do pisania do filmów, twoje opcje zamieszkania w dowolnym miejscu poza Los Angeles są zerowe.

Sieć

Większość zadań związanych z pisaniem programów telewizyjnych można znaleźć poprzez osobiste połączenia. Rzadko zdarza się, że ktoś ląduje w Los Angeles ze scenariuszem schowanym pod pachą i nagle zaczyna pracować w branży telewizyjnej. Tak więc musisz rozpocząć pracę w sieci. Oto kilka sugestii:

Zdobądź agenta

A oto wielki haczyk-22 Hollywood - aby zdobyć agenta, musisz być pisarzem pracującym i zostać pisarzem pracującym, potrzebujesz agenta. Może to wydawać się frustrujące, nie można uzyskać agenta.

Losowe przesyłanie skryptów specyfikacji do agencji jest znane niektórym osobom, ale jest czasochłonne i kosztowne. Poza tym, większość agencji ma politykę przeciwko osobom ślepo przesyłającym materiały i faktycznie może zwrócić paczkę do ciebie lub po prostu ją wyrzucić i nigdy nie odpowiedzieć (w ten sposób może powiedzieć, że po prostu nigdy nie została odebrana).

Najłatwiejszym i najbardziej produktywnym sposobem na uzyskanie agenta jest skupienie uwagi na krokach 2, 3 i 5 powyżej. Upewnij się, że masz skrypty, które są najwyższej jakości i że pracujesz w sieci, kiedy nie piszesz. Najprawdopodobniej wkrótce natkniesz się na kogoś, kto jest w stanie ci pomóc.

Powtórzmy ważność posiadania skryptów specyfikacji w szczytowej formie. Kiedy pojawi się okazja, aby mieć kogoś ważnego, przeczytajcie swoje skrypty, zechciejcie, aby byli pod takim wrażeniem waszego pisania, że ​​nie mogą was pominąć.

Doradztwo zawodowe

Jeśli nie pamiętasz nic więcej, pamiętaj o tych trzech wskazówkach:

  1. Zawsze pisz: Pamiętaj, pisanie jest rzemiosłem, a jedynym sposobem na poprawę tego jest kontynuowanie tego. Tak więc, tylko dlatego, że masz dwa gotowe skrypty i w ręce, nie myśl, że to wszystko, co musisz zrobić. Będziesz chciał zacząć tworzyć zbiór pracy, który możesz wykorzystać do zwiększenia swojej kariery i zestawu umiejętności. Jeśli nie chcesz pisać innego skryptu, ćwicz pisanie scen z ulubionych programów telewizyjnych. Ćwicz naśladowanie głosów (na papierze) ulubionych postaci telewizyjnych. Rozwijaj nowe pomysły. Chodzi o to, że nigdy, przenigdy nie przestajesz pisać. Będziesz coraz lepiej z każdym dniem.
  2. Pisanie polega na przepisywaniu: Twoja pierwsza wersja robocza najprawdopodobniej nie jest najlepszą wersją. Prawdopodobnie wykonasz nieskończoną liczbę przeróbek w trakcie swojej kariery pisarskiej. Nie pozwól, aby cię to zniechęciło. Po zakończeniu przepisywania wkrótce odkryjesz, że to, co napisałeś, było znacznie lepsze niż to, co było wcześniej. Fragmenty opowieści, żarty, łuki postaci i dialog, który nie działał, nagle działają lepiej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Bądź otwarty na tę możliwość i nie pozwól sobie na ślub z czymś, co napisałeś. Bądź gotów zmienić wszystko, co potrzebujesz zmienić, aby twoje skrypty były tak dobre, jak tylko mogą być. Osobiście wolę przepisywanie, ponieważ przynajmniej mam coś innego niż pustą stronę, która na mnie patrzy.
  3. Miej cierpliwość: od momentu, gdy po raz pierwszy zaczniesz pisać, przyjmij, że zajmie Ci to od 6 miesięcy do 3 lat (lub dłużej), aby uzyskać pierwszą pracę przy pisaniu komedii telewizyjnych. Jak wszystko, jest to proces. Nie tylko w nauce samego rzemiosła, ale także w spotkaniu z ludźmi, którzy mogą pomóc Ci osiągnąć cele zawodowe. Spójrz na to w ten sposób, jeśli marzysz o zostaniu chirurgiem, w poniedziałek nie weźmiesz skalpela i spodziewasz się, że będzie działać na ludzi we wtorek, prawda? Musisz nauczyć się umiejętności, musisz je ćwiczyć, a następnie musisz otaczać się właściwymi ludźmi, którzy pomogą ci osiągnąć Twoje marzenie.

Końcowe przemyślenia

Stawanie się komedią telewizyjną jest godnym podziwu celem zawodowym. To wspaniała praca, która z czasem może być dość lukratywna. Nie zniechęcaj się przez tych szczęśliwców, którzy zostają zatrudnieni zaraz po ukończeniu college'u lub po zaledwie dwóch tygodniach życia w Los Angeles - dla większości ludzi jest to długa, ciężka droga. Jeśli pozostaniesz skoncentrowany, pozostaniesz w bezruchu i będziesz pisać dalej, w końcu dotrzesz tam, gdzie chcesz. Zaufaj nam, praca jest warta czekania.