Badanie wzroku i okulary w podstawowym szkoleniu sił powietrznych

Poznaj zasady i wymagania dotyczące okularów podczas treningu

Ocean Optics / Flickr

Dobry wzrok jest oczywiście ważny dla pilotów Sił Powietrznych i innych pracowników. Ale nawet jeśli potrzebujesz okularów na receptę, możesz zostać przyjęty do Sił Powietrznych. Nie planuj jednak nosić soczewek kontaktowych. Siły Powietrzne nie pozwalają im podczas podstawowego szkolenia i zniechęcają ich do wykorzystania w terenie.

Oto, co warto wiedzieć o okularach i Siłach Powietrznych.

Egzamin Egzaminy Egzaminu Air Force Basic

Kiedy rekruci przybywają do podstawowego szkolenia wojskowego sił powietrznych, przechodzą kompletne badanie wzroku.

To jest inne i bardziej zaangażowane niż badanie wzroku, które przechodzą w Military Entrance Processing Station (MEPS) , które polega na ustaleniu, czy rekrut spełnia podstawowe wymagania wizji, aby dołączyć do wojska .

Badanie wzroku w szkoleniu podstawowym Sił Powietrznych ma na celu ustalenie, czy nowy rekrut wymaga okularów, a jeśli tak, to zamówienie okularów rządowych i wkładek do okularów na maskę przeciwgazową.

Okulary i soczewki kontaktowe podczas podstawowego treningu sił powietrznych

Nie możesz nosić soczewek kontaktowych podczas podstawowego treningu. Nie możesz także nosić swoich cywilnych okularów po otrzymaniu oficjalnych okularów rządowych.

W przeszłości okulary rządowe miały grube, twarde plastikowe ramy, z grubymi twardymi plastikowymi soczewkami, które bardzo trudno było złamać. Jednak Siły Powietrzne zdały sobie sprawę, że większość rekrutów wyrzuciła te okulary lub rzuciła je do szuflady po szkoleniu podstawowym, ponieważ były niewygodne i wyglądały nieprzyjemnie.

Air Force oferuje obecnie rekrutów różne opcje ramek okularów.

Po otrzymaniu okularów rządowych (kilka dni po badaniu wzroku) są to jedyne okulary, które możesz nosić podczas podstawowego szkolenia. Jeśli naprawdę nie potrzebujesz okularów, nie musisz ich nosić.

Dlaczego nie mogę nosić soczewek kontaktowych w lotnictwie?

Jak być może zgromadziłeś, noszenie kontaktów jest zniechęcane w wojsku. Jest wiele powodów, ale poważnym problemem jest narażenie na działanie gazu łzawiącego. Soczewki kontaktowe mogą ulec poważnemu uszkodzeniu i pogorszeniu pod wpływem działania niektórych gazów, co z czasem może doprowadzić do długoterminowego uszkodzenia wzroku.

Ponadto, soczewki kontaktowe wymagają higienicznego środowiska dla ich opieki, a warunki w terenie mogą nie nadawać się do odpowiedniej opieki. Może to prowadzić do otarć i infekcji, tak jak w przypadku cywilów, którzy nie czyszczą regularnie ani nie zmieniają soczewek kontaktowych.

Okulary po treningu podstawowym Air Force

Po ukończeniu podstawowego szkolenia, rekruci Sił Powietrznych (teraz lotnicy) mogą ponownie nosić swoje cywilne okulary, o ile są zgodne z wojskowymi przepisami dotyczącymi ubioru i wyglądu. Ogólnie oznacza to, że kolor musi być konserwatywny, bez wzorów i dekoracji na ramkach i bez przyciemnianych szyb w pomieszczeniach zamkniętych lub na zewnątrz podczas formowania wojskowego.

Należy pamiętać, że nawet po szkoleniu podstawowym, będąc w mundurze, lotnicy nie mogą nosić okularów na szyi (na smyczy) lub na głowach, zgodnie z wymogami dotyczącymi mundurów Air Force.

Oczywiście dotyczy to tylko munduru wojskowego.

Kiedy lotnik jest w cywilnym ubraniu, może założyć dowolne okulary, które wybierze, gdy nie będzie już miał podstawowego szkolenia.

Więcej o podstawowym szkoleniu sił powietrznych: