Ubezpieczyciele ubezpieczeniowi

Wśród ścieżek kariery w ubezpieczeniach , ubezpieczyciele analizują wnioski ubezpieczeniowe, ustalając, czy należy je przyjąć, czy odrzucić. Mogą być zatrudnieni przez przewoźników ubezpieczeniowych (firmy ubezpieczeniowe) lub przez niezależne firmy brokerskie. Chociaż zwykle pełnią rolę back-office w celu wsparcia agentów sprzedaży ubezpieczeniowej (agentów ubezpieczeniowych) , czasami towarzyszą temu drugiemu w rozmowach sprzedażowych skierowanych do klientów lub potencjalnych klientów.

Znajdź Oferty pracy ubezpieczyciela:

Użyj tego narzędzia do wyszukiwania bieżących ofert pracy w tym polu.

Edukacja:

Oczekuje się tytuł licencjata. Praca w biznesie, finansach lub księgowości może być pomocna, ale nie wymagana. Wysoki poziom umiejętności obsługi komputera jest coraz ważniejszy, ponieważ analiza danych zaangażowanych w pracę jest zwykle skomputeryzowana. MBA może być użytecznym poświadczeniem, w zależności od firmy.

Oczekuje się tytuł licencjata. Praca w biznesie, finansach lub księgowości może być pomocna, ale nie wymagana. Wysoki poziom umiejętności obsługi komputera jest coraz ważniejszy, ponieważ analiza danych zaangażowanych w pracę jest zwykle skomputeryzowana. MBA może być użytecznym poświadczeniem, w zależności od firmy.

Certyfikacja:

Praca na poziomie podstawowym zazwyczaj nie wymaga specjalnego szkolenia ani certyfikacji. Uzyskanie formalnej certyfikacji jest jednak często ważne dla rozwoju w tej dziedzinie. IIA i AICPCU (odpowiednio The Insurance Institute of America i The American Institute of Chartered Property i Casualty Underwriters) są liderami szkoleń i certyfikacji ubezpieczeniowych.

Najbardziej szanowaną wiedzą, którą oferują, jest Chartered Property and Casualty Underwriter (CPCU). Wymaga przejścia 8 z 11 kursów i posiadania co najmniej 3 lat odpowiedniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej. CPCU jest przyznawany w ubezpieczeniach komercyjnych lub osobowych.

Zadania i obowiązki:

W zależności od rodzaju ubezpieczenia, o które wnioskowano, ubezpieczyciele mogą prowadzić niezależne dochodzenia w sprawie wnioskodawców, takie jak kontrole kredytowe lub bieżące.

Ponadto, jeśli poszukiwane jest ubezpieczenie mienia, ubezpieczyciele mogą potrzebować skorzystać z pomocy profesjonalnych rzeczoznawców.

Aktuariusze oceniają ryzyko na poziomie makro, określając właściwe składki i warunki polityki dla szerokich kategorii osób i nieruchomości. Ubezpieczyciele ubezpieczeniowi działają na poziomie mikro, analizując konkretne wnioski o ubezpieczenie i ustalając szczegółowe warunki polityki dla każdego, które akceptują, w ramach wytycznych ustalonych przez przewoźników ubezpieczeniowych. Wśród tych warunków jest składka do opłacenia przez ubezpieczonego.

Typowy harmonogram:

Większość ubezpieczycieli ubezpieczeniowych pracuje w pobliżu standardowego 40-godzinnego tygodnia pracy, zwykle w biurach stałych. Jednak niektóre umowy ubezpieczeniowe wymagają różnego rodzaju podróży, np. Związanych z ubezpieczeniem miejsc pracy, budów, statków itp. W takich przypadkach ubezpieczyciel zazwyczaj przeprowadza większość kontroli w miejscu, aby ocenić ryzyko.

Zalety:

Ubezpieczeniowe ubezpieczenie spodoba się osobom analitycznym. Może również prowadzić do możliwości ogólnego zarządzania w branży ubezpieczeniowej.

Niedogodności:

W niektórych specjalnościach, takich jak pisanie różnych linii ubezpieczeń osobistych, gdzie przetwarzasz dane w stałej lokalizacji biura, praca może stać się nieco mechaniczna i powtarzalna.

Zakres wynagrodzeń:

Według statystyk Bureau of Labor Statistics średnie roczne wynagrodzenie wyniosło około 52 000 USD w maju 2006 r., A 10% zarobiło ponad 92 000 USD.