Cel napędzane Millennials: Jak przyciągnąć i Engage Gen Y

Co kołysze dusze millenialsów w miejscu pracy? Cel czy wypłata?

W 2015 r. Millennials stali się najliczniejszymi demografiami siły roboczej w Stanach Zjednoczonych. Będąc największym pokoleniem w historii, będą mieli duży wpływ na miejsce pracy przez dziesięciolecia. Jeśli rozpoznajesz specjalne potrzeby millenialsów, w tym fakt, że cenią sobie życie ukierunkowane na cele w związku z ich wypłatami, zrobiłeś krok w kierunku przyciągnięcia i zaangażowania tysiącletniej siły roboczej.

Jednocześnie rozwój nowej generacji zmienia miejsce pracy, firmy dostosowują się do postępów technologicznych, które spowodowały inne zmiany sejsmiczne w sposobie, w jaki ludzie pracują, w tym wszystkich pracowników zdalnych .

Budując rozproszoną siłę roboczą bez fizycznych struktur, które były wymagane w przeszłości za pomocą nowych technologii, prawdopodobnie szukasz technik zarządzania, które mogą uwzględnić te nowe realia w miejscu pracy.

Jeśli zarządzasz Millennials i skutecznie integrujesz technologię , wygrasz w przyszłości. Ale robienie tego wymaga zrozumienia, co Millennials cenią i wykorzystują technologię jako mnożnik siły.

Definiowanie pokoleniowych cech pokolenia

Na poziomie 80 milionów ludzi, Millenialsi, jak każda inna grupa, składają się z wyjątkowych osób . Ale tak samo jak w przypadku pokoleń, które je poprzedziły , Millenialsi mają pewne atrybuty pokoleniowe. Ponieważ dorastali w Internecie, Millennials są cyfrowymi tubylcami i biegli w wielozadaniowości.

Granica między osobistym a zawodowym nie jest tak jasno określona dla Millenialsów, jak dla ich rodziców.

Bycie częścią czegoś większego niż one same i znalezienie życia ukierunkowanego na cel w miejscu pracy to kolejne cechy pokolenia Tysiąclecia.

Udowodnienie samych siebie i wykazanie, że mogą podejmować niezależne decyzje, jest również ważne dla pokolenia Millenialistów.

W tym samym czasie rodzą się współpracownicy i miłość pracująca jako zespół. Jeśli potrafisz rozwinąć kulturę, która wykorzystuje te cechy , aby Millennials i inne osoby w miejscu pracy dobrze się rozwijały, znajdziesz swoją organizację przed krzywą.

Tworzenie spójnej kultury przyciągania i angażowania pokoleń

Niezależnie od tego, czy to planujesz, czy nie, kultura firmy będzie rosnąć wraz z dojrzewaniem Twojej firmy, a jej natura będzie miała bezpośredni wpływ na sukces Twojej firmy. Dlatego należy aktywnie budować kulturę, która podtrzymuje wartości organizacji i tworzy ramy dla jej sukcesu. Uwzględnienie atrybutów siły roboczej jest ważną częścią miksu.

Aby odwołać się do tęsknoty Polaków za celami, powinieneś zdefiniować misję i silny zestaw wartości firmy . Ale zdefiniowanie misji i wartości to dopiero początek - kolejnym krokiem jest upewnienie się, że operacja naprawdę integruje te wartości i zabezpiecza wejście na rynek. Pomocny może okazać się silny program orientacyjny dla pracowników , podobnie jak stałe wzmocnienie, takie jak częste quizy na temat wartości.

Ważne jest również tworzenie silnego poczucia więzi między pracownikami. Technologia jest czasami postrzegana jako izolacja, gdy pracownicy pracują zdalnie, ale odwrotnie, technologia może budować jedność i spójność.

Technologia Telepresence pozwala spotkać odległe zespoły, tak jakby znajdowały się one w tym samym pomieszczeniu, i można wdrożyć przyjazne tysiącletni media społecznościowe i platformy współpracy, które pozwalają pracownikom ściśle współpracować i pozostać w kontakcie niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Rozwijanie osób w "dzikim plemieniu"

Gdy już ustanowisz zaciekłe plemię, kultywując silną kulturę firmy, będziesz miał świetne ramy dla rozwoju jednostek. Zapewnienie pracownikom środowiska pracy i kultury, którą cenią, chroni je. Jest to świetny fundament dla roli lidera, ponieważ motywacja dla przywódców jest już ustalona - i to jest więcej niż połowa bitwy.

Jeśli chodzi o konkretne techniki, parowanie młodszych pracowników ze starszym personelem sprzyja rozwojowi przywództwa i zdecydowanie nie jest to droga jednokierunkowa. Pary mentor-podopieczny mogą uczyć się od siebie nawzajem . Bardziej doświadczony pracownik zyskuje tyle wglądu dzięki nowej, świeżej perspektywie podopiecznego, jako że mniej doświadczony członek personelu zyskuje dzięki wieloletniemu doświadczeniu mentora.

Kolejny przykład jest niesamowicie ważny .

Nigdy nie powinieneś prosić pracowników o zrobienie czegoś, czego sam byś nie zrobił. I choć zasady są ważne, istotne jest również poczucie odpowiedniej łaski. Ludzie są wyjątkowymi jednostkami, a nie jednostkami wymiennymi, a kiedy szanuje się je jako jednostki i uwzględnia codzienne problemy, takie jak potrzeby opieki nad dziećmi i inne obowiązki rodzinne, buduje to lojalność.

Zarządzanie pokoleniem "My" - i innymi

Być może dlatego, że osiągnęli pełnoletniość w epoce, w której ujawniono niedostatki tylu instytucji, Tysiąclecia są doskonale zaniepokojone odpowiedzialnością społeczną . Tysiąclecia przyciągają firmy, które postrzegają jako pozytywną siłę dla dobra w swoich społecznościach. A Millennials lubią brać udział w programach opartych na pracy, które zmieniają świat.

Tysiąclecia, które zazwyczaj potrafią radzić sobie z osobistym biznesem w jednej minucie i zarządzać profesjonalnymi zadaniami w następnym, cieszą się pracą w domu . Jeśli nadasz im taką możliwość, w pewnym sensie oddajesz im tygodniowo godziny, które inaczej spędziliby w drodze do pracy, więc to jest cenny prezent sam w sobie.

Milenialsi pod wieloma względami idealnie nadają się do pracy na odległość - to styl życia, który może uwzględniać rodzinne obowiązki młodych rodziców, i wymaga komfortu w zakresie technologii i umiejętności współpracy, które to pokolenie już posiada. Ale prawda jest taka, że ​​budowanie wspaniałej kultury, poczucia więzi i strategii przywództwa, która działa dla Tysiąclecia, rezonuje z pracownikami w każdym wieku.