Jak napisać list sprzedaży, który dostarczy wyniki

Dobrze napisany list sprzedaży może doprowadzić do sprzedaży

Czytanie listu sprzedaży. Getty Images

Nawet w tej erze cyfrowej list sprzedaży może przekonwertować potencjalnych klientów na klientów, jeśli wiesz, jak je napisać. Poznanie tej umiejętności pomoże ci dotrzeć do różnych ludzi. Pisanie listów sprzedaży nie musi być jednak ograniczone do direct mail. Możesz napisać list sprzedaży na swoją stronę, swoje e-maile i inne komunikaty marketingowe. Zaczynajmy.

Po pierwsze, określ swoją docelową grupę odbiorców

Musisz dokładnie wiedzieć, kim są docelowi odbiorcy, zanim napiszesz list sprzedaży.

Zrób listę swoich potencjalnych klientów i tych, którzy mają poznać Twojego potencjalnego klienta. Jeśli nie wiesz, kogo sprzedajesz, nie wiesz, jak je sprzedać. Dowiedz się, kto kupuje Twój produkt, do kogo przesyłasz swój list sprzedaży i przesyła go bezpośrednio do sprzedawcy.

Znaj swojego klienta po imieniu

Poświęć trochę czasu, aby zająć się swoimi klientami po imieniu na zewnętrznej stronie koperty oraz w liście sprzedaży. List, który brzmi: "Szanowna Pani Johnson", mówi o wiele więcej, niż ten, który brzmi "Drodzy Potencjalni Klienci" lub "Szanowni Państwo".

Napisz potężny, angażujący nagłówek

Dobrze napisany nagłówek wyznacza etap skutecznego listu sprzedażowego. Możesz go wyróżnić, wyśrodkowując go, dzięki czemu czcionka będzie duża, pogrubiona lub w jasnym kolorze. Po prostu upewnij się, że wybierasz właściwe słowa, aby od samego początku przyciągnąć uwagę klienta. 100-punktowy nagłówek pogrubioną, czerwoną czcionką wciąż musi być napisany dobrze, lub twój potencjalny klient przestanie czytać.

Wykonaj intrygujące wprowadzenie

Wprowadzenie NIE powinno być nijakie ani piesze. Zazwyczaj jest to miejsce, w którym tworzysz lub przełamujesz szansę na sprzedaż, więc spraw, aby to się liczyło. Twoje intro może zadać pytanie. Może to stanowić scenariusz problemu, a następnie dostarczyć rozwiązanie. Tylko upewnij się, że wprowadzenie nie daje klientowi łatwego wyjścia.

Na przykład, jeśli używasz pytania jako wprowadzenia, upewnij się, że klient nie może po prostu odpowiedzieć "nie". Jeśli zadasz pytanie "tak" lub "nie", możesz łatwo stracić klienta, ponieważ nie ma problemu, który postawiłeś w swoim pytaniu. Przestają czytać, a twój list trafia do kosza na śmieci.

Opracuj komunikat sprzedaży za pomocą podtytułów

Napisz podpowierzchni listu handlowego, aby pomóc podzielić tekst listu na sekcje. Nie chcesz drone na trzy strony, wypełniając papier słowo po słowie. Skorzystaj z podtytułów, aby podsumować każdą sekcję, zaproś czytelnika do tej sekcji i, co najważniejsze, spraw, aby odczytywał twój list sprzedaży aż do końca.

Powinieneś stale kontaktować się z klientem

Łącz się z potencjalnym klientem tak często, jak możesz, używając osobistego, przyjaznego tonu. Użyj tego samego tonu w całym piśmie sprzedaży. Zidentyfikuj problem klienta i zaproponuj mu rozwiązanie. Pisząc list tak, jakby klient był twoim przyjacielem, Twój list sprzedaży ma większy wpływ niż list, który wydaje się być duszną firmą próbującą skłonić klienta do zakupu czegoś.

Stanowią problem, ale ZAWSZE Daj rozwiązanie

W jaki sposób klienci będą wiedzieć, że potrzebują Twojego produktu, jeśli nie wiedzą nawet, że mają problem, który możesz rozwiązać?

Napisz swój list sprzedaży z punktu widzenia klienta. Nawet jeśli ktoś jest mistrzowską krawcową i sprzedajesz klej, który strzeże ubrań w kilka minut, spraw, aby każdy klient czuł, że nie może żyć bez twojego produktu. W tym przykładzie masz okazję dotrzeć do osób, które zgrywają swoją kieszeń lub potrzebują szybkiego oblamowania, nie mając wiele czasu na rozwiązanie problemu. Twój produkt pomaga im to zrobić, bez względu na poziom ich doświadczenia w szyciu. Po prostu za pomocą odrobiny specjalnego kleju pomagasz im w drodze.

Podaj cechy i zalety ... Znowu

Postawiłeś problem i dałeś klientowi rozwiązanie. Nie przestawaj teraz. Kontynuuj stwierdzanie korzyści i cech Twojego produktu. Jeśli nie utrzymasz tempa teraz, twój list sprzedaży straci parę i nie pomoże przenieść klienta do końca listu sprzedaży.

Dlaczego Twój produkt jest lepszy? Jak to bezpośrednio pomoże klientowi?

Użyj Punktów Bulletowych dla łatwego zrozumienia

Przy podawaniu faktów dotyczących produktu, funkcji, korzyści itp. Łatwo można wpaść w pułapkę używania zdania po zdaniu jako wyjaśnienia. Wróć do starej filozofii "Keep It Simple Stupid". Używaj punktorów zamiast długich, nudnych zdań. Kule pomagają również w wizualnym rozbiciu strony, co sprawia, że ​​list sprzedaży jest bardziej zachęcający dla klientów.

Opinie klientów są bardzo przekonujące

Jeśli masz referencje klientów , mogą być świetnym narzędziem sprzedaży. Sprawiają, że Ty i Twój produkt są wiarygodni, pomagając swoim klientom dokładnie określić, jaki jest ich produkt. Korzystaj z zeznań oszczędnie i skracaj je. Niektóre najpotężniejsze referencje są najkrótsze. Jeśli opinia jest zbyt długa, należy ją przyciąć, ponieważ nie chcesz stracić perspektywy w długim, wyczerpującym referencji.

Oferta zachęty do zamknięcia sprzedaży

Bezpłatny okres próbny, brak zobowiązania do ryzyka lub specjalny prezent to tylko niektóre z zachęt, których możesz użyć do wzbudzenia zainteresowania swoim produktem. Korzystanie z zachęty daje klientowi większą szansę na przebieg, ponieważ oferujesz mu coś tylko dla wybranej grupy osób, które otrzymały Twój list.

Dobrze wykorzystaj swoje wezwanie do działania

Twoje wezwanie do działania mówi klientom, co chcesz zrobić. Zadzwoń teraz! Pospiesz się, zanim ta oferta się skończy! Ta oferta nie jest dostępna w sklepach. Zdobądź bezpłatne uaktualnienie tylko do dzwonienia. Użyj wezwania do działania, aby skierować klientów do następnego ruchu, aby zbliżyć się do sprzedaży.

Nie zapomnij dodać PS

PS to złoty samorodek, którego powinieneś użyć w liście sprzedaży. Możesz użyć PS do ważnych informacji, które chcesz zapisać do samego końca, przypomnij ludziom, że oferta zakończy się w określonym dniu lub wykorzystaj ją do ujawnienia innych istotnych informacji, które chcesz zostawić ludziom jako ostateczną myśl. Wiele razy ludzie, którzy mogą prześladować Twój list sprzedaży, przeczytają PS Jeśli jest wystarczająco silny i przekonujący, mogą zdecydować się na przeczytanie całego listu, jeśli nie mogliby inaczej.